Tak pravil LaChapelle

Dostupnost – Skladem
Cena s DPH
500 Kč
Cena bez DPH
500 Kč
Původní cena
1 627 Kč

Tak pravil LaChapelle

Otto M. Urban

"Na výstavě z tohoto období nechybí žádná z důležitých fotografií, včetně monumentálních děl Potopa nebo Prám iluzí běsnící ku pravdě," uvedl kurátor výstavy Otto M. Urban. Fotografovu tvorbu lze podle Urbana vnímat jako originální příspěvek k vizuálnímu uchopení současného světa.

Anotace k výstavě

Galerie Rudolfinum představila výstavu fotografické tvorby amerického fotografa Davida LaChapella, která zahrnuje v reprezentačním průřezu nejdůležitější období a milníky jeho tvorby. Americký fotograf David LaChapelle (nar. 1963) patří již od poloviny 90. let 20. století mezi nejvýznamnější světové fotografy. Jeho tvorba ovlivnila desítky dalších autorů a LaChapelle si postupně vytvořil svůj nezaměnitelný a na první pohled rozpoznatelný styl. Výstava Tak pravil LaChapelle v pražské Galerii Rudolfinum má v kontextu jeho dosavadních výstav výjimečné postavení. Jedná se o první retrospektivu jeho tvorby, která zahrnuje i rané fotografie z poloviny 80. let. Právě rané fotografie a skicy jsou vystavovány poměrně málo a pražská výstava je poprvé uvádí do souvislosti autorova dosavadního díla. Výstava představuje reprezentativní soubor 109 LaChapellových děl, mapuje všechny důležité etapy jeho tvorby.Osmačtyřicetiletý LaChapelle se proslavil zejména jako fotograf v lifestylových magazínech, kde se po 20 let věnoval fotografování módy, reklamy a celebrit z oblasti pop music a filmu. Autoři výstavy však kladou důraz zejména na jeho nejnovější tvorbu z období po roce 2006, kdy tvůrce módní svět opustil a vrátil se k volné tvorbě.  

Tvůrci k výstavě připravili i obsáhlý katalog, který vydalo nakladatelství Arbor Vitae. Kniha představuje fotografovu tvorbu ještě obsáhleji než retrospektivní výstava. "Konečně jsem se po letech nepochopení cítil pochopen po všech stránkách," komentoval LaChapelle své pocity, když knihu poprvé držel v ruce; považuje ji prý za dosud nejlepší svůj vydaný katalog. "Nemůžu se dočkat, až to ukážu mamince," dodal.

Galerie
...
Termín
07.12.2011 - 05.01.2014
Web
Další výstavy Arbor Vitae
Světelnou brázdou
Vladimír Hanuš, kurátor: Zdeněk Freisleben
20.04.2024 - 20.09.2024
Stanislav Podhrázský a přátelé
Kurátorka: Adriana Primusová
22.10.2023 - 04.02.2024
Otto Gutfreund, Kresby
Petr Wittlich
05.10.2023 - 31.12.2023