Art brut v českých zemích

Dostupnost
Není skladem
Cena s DPH
1 050 Kč
Cena bez DPH
1 050 Kč

Art brut – umění v původním (surovém) stavu, tedy umění výtvarně neškolených, medijně inspirovaných tvůrců stojících mimo běžné psychické či sociální normy, je tématem bohatě obrazově vybavené publikace, která přináší dosud největší přehled děl téměř padesáti autorů - mediumiků, solitérů, psychotiků z Čech, Moravy a Slezska.

Art brut – umění v původním (surovém) stavu, tedy umění výtvarně neškolených, medijně inspirovaných tvůrců stojících mimo běžné psychické či sociální normy, je tématem bohatě obrazově vybavené publikace, která přináší dosud největší přehled děl téměř padesáti autorů - mediumiků, solitérů, psychotiků z Čech, Moravy a Slezska. Kniha je zhodnocením mnohaleté práce teoretičky výtvarného umění Aleny Nádvorníkové, editorky, autorky hlavní studie a medailonů jednotlivých tvůrců. Další texty zařazují český art brut do kontextu světové kultury, definují fenomén českého spiritismu, důležité jsou četné citace a úryvky z děl význačných světových a českých umělců a teoretiků. Součástí publikace je obsáhlé anglické resumé.

„Díla psychotiků je třeba brát vážněji než všechna muzea krásných umění, neboť právě zde jde o reformu současného umění.“ Paul Klee

Ean
Publikováno v roce
2007
ISBN
978-80-86300-95-5
Vazba
V8
Jazyk
Čeština
Formát
245×285
Autor
Alena Nádvorníková, Zdeněk R. Nešpor, Bertrand Schmitt, Anna Pravdová, Miloslav Bařina
Grafický design
Helena Šantavá
Počet stran
210
Vydavatel
Arbor vitae
Překladatel
Počet ilustrací
204
Další knihy v kategorii
Oheň do papíru nezabalíš
Marie Klimešová (ed.) Texty: Petr Vaňous, Anna Vartecká, Martin Souček, Petr Jindra, Marie Klimešová
2017
Bytosti jménem houba
Pavel Jirásek, Robert Janás
2016
Daniela Vinopalová
Pavla Pečinková, Adriana Primusová
2015